sobota, 8 maja 2010

Puszka dla maluszka - akcja

Nawet nie zdawałam sobie sprawy ile jest fajnych akcji ekologiczno-charytatywnych:)
A oczywiście wpadłam na nie przypadkiem, szperając zazwyczaj i szukając czegoś bardzo potrzebnego w necie.
I tak, ponieważ zbieranie puszek po napojach i browarku:D jest już nieopłacalne w zeszłym roku odbyła się akcja:


"Puszka dla maluszka"

Fundacja Redemptoris Missio ruszyła z akcją zbierania aluminiowych puszek na zakup sprzętu ratującego życie wcześniaków w Afryce

Czy wiesz, że puszki, które wrzucasz do kosza na śmieci mogą uratować czyjeś życie?

Brzmi niewiarygodnie?

Fundacja Redemptoris Missio ruszyła z akcją zbierania funduszy na zakup sprzętu do ratowania życia wcześniaków w Kamerunie. Działacze fundacji postanowili w tym celu zorganizować zbiórkę ... aluminiowych puszek. Zebrane puszki zostaną przetransportowane do firmy recyclingowej, która zasili konto Fundacji, aby mogła zakupić odpowiedni sprzęt medyczny dla noworodków - inkubator, respirator i inne niezbędne akcesoria medyczne. W Kamerunie dzieci, które urodziły się przedwcześnie nie mają najmniejszych szans na przeżycie. My możemy to zmienić!

W czerwcu tego roku otrzymaliśmy od wolontariuszki Fundacji lek. med. Agnieszki Łuczak, pracującej na porodówce w Garoua-Boulai, dramatyczny list opisujący smutny los jednego z narodzonych za wcześnie dzieci. Dla lekarza nie ma nic gorszego, niż bezradność wobec śmierci dziecka. Postanowiliśmy działać! - wyjaśniaj Justyna Janiec – Palczewska, koordynator akcji.

Zasady są proste: zbieramy aluminiowe puszki, których setki codziennie lądują w koszach na śmieci i przynosimy do siedziby fundacji. Zbiórka aluminium potrwa do października. Organizatorzy na koniec października planują bowiem przekazanie zebranych pieniędzy. Każdy, kto chce włączyć się do akcji może to zrobić w każdej chwili. Możesz przynieść do siedziby fundacji kilka puszek albo skrzyknąć się ze znajomymi i przywieźć pół ciężarówki ;) Liczą się chęci - każdy zebrany kilogram to kolejne pieniądze na zakup koniecznego sprzętu.

Możesz także pomóc zachęcając innych do zbierania aluminium. Wklejając na swoją stronę internetową, bloga czy forum, fundacyjne logo i informację o akcji, drukując plakat informacyjny, organizując kosz do zbierania puszek, organizując transport puszek czy wreszcie wpłacając określoną kwotę na konto Fundacji z dopiskiem: PUSZKA DLA MALUSZKA – ratujesz życie dzieci w Kamerunie.

Dla osób, które włączą się do akcji organizatorzy przewidzieli specjalne podziękowania, a szkołom i firmom wręczone zostaną certyfikaty potwierdzające społeczne zaangażowanie.

Akcja ma nie tylko szczytny cel, uczy także dbania o środowisko naturalne. Potrwa do końca października, liczymy na aktywny udział uczniów szkół podstawowych i średnich a także studentów. - dodaje Janiec-Palczewska.


Akcja
PUSZKA DLA MALUSZKA krok po kroku:

  • Zbieramy puszki.
  • Dostarczamy je na adres Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”
  • ul. Grunwaldzka 86, Poznań.
  • Wolontariusze Fundacji segregują puszki, odrzucając te niewłaściwe.
  • Puszki zostają przetransportowane do firmy recyklingowej.
  • Na koniec akcji Fundacja wypłaca pieniądze i przekazuje ośrodkowi misyjnemu w Garoua - Boulai.
  • Ośrodek misyjny zakupuje konieczny sprzęt.
  • Już w trakcie trwania akcji Fundacja przesyła dyplomy wdzięczności dla osób, które czynnie brały udział w zbieraniu puszek.


Przyłącz się do nas! Razem podarujemy życie wielu dzieciom.


List wolontariuszki lek. med. Agnieszki Łuczak, pracującej na porodówce w Garoua-Boulai, w
Kamerunie, dostępny jest na prowadzonym przez nią blogu „Mój Kamerun” www.medicus.amp.edu.pl

Żródło: blubry.pl


Fajne prawda? A jakie to proste, wystarczy robic tylko to, co do tej pory:) - tylko pic z aluminiowych puszek.

Jestem ciekawa, czy akcja w tym roku się powtórzy, bo oczywiście jak przysłowiowy Polak - dowiedziałam się o niej po akcji:)

Jeżeli coś tylko będę wiedziec od razu napiszę:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...