sobota, 3 lipca 2010

Lato...oo lato...


No i nareszcie jest szansa na wyprodukowanie sobie mnóstwa endorfin z pomocą promieni słonecznych:) Tymczasem wizja wakacji przesunęła się na połowę września, zatem łapię każdy promień ale w międzyczasie i coś tam dłubię, jak zawsze.
Zrobiłam już zapasy na długie zimowe wieczory oraz nocne dyżury na czuwaniu i zaopatrzyłam się w przepiękną wełnę zakupiona na pchlim targu. Wizja wstępna jest ale do zimy trochę czasu więc i może uda się wymyśle coś bardziej twórczego:)

Ostatnio zadawano mi pytanie dlaczego wybrałam taki zawód i takie miejsce pracy? A pracuję z ludźmi chorymi na nowotwory układu krwiotwórczego... Dlaczego? Dlatego, bo tam jest się naprawdę potrzebnym, czasem niezbędnym i siła walki tych ludzi zaskakuje mnie z dnia na dzień. Są niesamowici w obliczu takich cierpień, tragedii, silni, pozytywnie nastawieni i można się tylko od nich tego nauczyc. Uwielbiam tę pracę:)

A wena nadal trzyma mnie w swych szponach i nie chce wypuścic, ale kurcze czasu brak...

Olga Tokarczuk "Dom dzienny, dom nocny"
"Wczesnym latem na łąkach zaczynali pojawiac się Niemcy. Ich siwe głowy płynęły w morzu traw. W słońcu błyskały wesoło druciane okulary. Taki-a-Taki powiedział, że Niemców poznaje się po butach - są białe i czyste. My nie dbamy o buty, nie szanujemy obuwia. Nasze buty są toporne, zawsze z ciemnej skóry. Albo gumowce, gumiaki, do których Stasek Bachleda strzepuje popiół z papierosa. Nasze buty z materiałów skóropodobnych, jaskrawo biało-czarne naśladownictwa Mody, Sportu, Ulic Europy. Nasze buty są wiecznie ubłocone czerwoną rozmokłą ziemią, wykrzywione, przemarznięte i przesuszone."

W zeszłym tygodniu byliśmy na wieczorze hiszpańskim z pokazem flamenco, prawdziwa hiszpańska paella, szynka hiszpańską - przepyszną nadmienię i genialny rockowy zespół, który grał muzykę także inspirowaną flamenco.
Tancerka była fenomenalna, tyle było pasji w jej tańcu, ruchy i kroki niby nieskomplikowane, ale efekt był niesamowity... i jak zwykle się tym zachłysnęłam i postanowiłam poszukac gdzieś lekcji. A taniec flamenco do Pink Floyd - Genialny:) Polecam:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...