sobota, 5 lutego 2011

Books

"Katie nigdy tak naprawdę nie rozumiała, w jaki sposób diabeł kusi ludzi, dopóki nie zaczęła regularnie odwiedzac Jacoba na studiach. Praca lucyfera wydała jej się najprostsza pod słońcem, skoro ma się w ręku takie narzędzie jak discman, albo levisy 501... Nie uważała bynajmniej, że jej brat stoczył się w otchłań grzechu, po prostu nagle dotarło do niej, jak to możliwe, że jeden archanioł spadający prosto z nieba może bez większego trudu chwycic i pociągnąc za sobą następnego a ten następnego i tak dalej."
"Świadectwo prawdy" Jodi Picoult

Nieślubne dziecko w świecie amiszów i konsekwencje jego porzucenia, kiedy umiera. Polecam, kto lubi powieści obyczajowe i trudne etycznie wybory." Sally snuła plany. Śmielsze niż większośc. Posiadała Ideę i Cel życia. Odważyła się nie poddac, odważyła się chciec czegoś więcej niż zwykle. Też chciałabym miec tyle odwagi."
"Happy Sally" Sara Stridsberg

Wycieczka przez 2 pokolenia, inspirowana historią szwedzkiej pływaczki Sally Bauer, która przepłynęła kanał La Manche, pokazana poprzez jej fikcyjne dzienniki. Traumatyczne przeżycia oraz współżycie z obsesjami rodziców, a z drugiej strony dążenie do własnego celu za wszelką cenę. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...